85 730 31 34

Samolotowa Pielgrzymka do Włoch – 7 dni

Termin: 20.04 – 26.04.2022

DZIEŃ 1          BARI

Zbiórka pielgrzymów przed parafią i transfer na Lotnisko Okęcie. Odprawa bagażowa o godz. 10.05   i wylot do Włoch  o godz. 12.05.  Przylot na lotnisko w Bari o godz. 14.15. Odbiór bagażów  i  przejazd na zwiedzanie BARI – naszym celem w tym portowym mieście będzie sanktuarium  i Bazylika św. Mikołaja. Ciało Świętego sprowadzono tutaj 9 maja 1087 r. drogą morską z Myry. Zobaczymy ołtarz św. Mikołaja  w całości wykuty w srebrze, figurę Świętego oraz grobowiec z relikwiami  św. Mikołaja.  W 1984 r. modlił się tutaj św. Jan Paweł II. Zobaczymy tutaj także nagrobek królowej Polski Bony Sforzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo lub okolicy. 

DZIEŃ 2         SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO      Śniadanie, po którym w SAN GIOVANNI ROTONDO poznamy niezwykłe miejsca  i sanktuarium św. Ojca Pio – stygmatyka i mistyka kościoła (m.in. grób Ojca Pio, kościół, muzeum, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Za życia O.Pio dostawał tysiące listów z prośbami o modlitwę       i wstawiennictwo,  także od Karola Wojtyły, prośba dotyczyła chorej na raka przyjaciółki i została wysłuchana.  Następnie przejazd do MONTE SANT ANGELO i nawiedzenie Sanktuarium  w grocie, gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł. Przejazd do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

DZIEŃ 3        MATERA

Po śniadaniu przejazd do MATERY określanej  miastem wykutym w skale, a unikatowy kompleks został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tu także wiele kościołów wykutych w skałach. Klimat Matery zachwycił Mela Gibsona, który wybrał to miejsca do nakręcenia swego słynnego filmu „Pasja”. Przejazd do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

DZIEŃ 4        LANCIANO – MANOPELLO 

Śniadanie, po którym przejazd do LANCIANO,  miejsce uznanego Cudu Eucharystycznego. Następnie odwiedzimy MANOPELLO, gdzie przechowywana jest chusta św. Weroniki  z obliczem Chrystusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Rzymu.

DZIEŃ 5 – 7    RZYM – WATYKAN

Śniadanie i przejazd do Wiecznego Miasta – RZYMU na zwiedzanie   z przewodnikiem miejscowym. Podczas pobytu w Rzymie zobaczymy m.in. (zwiedzanie zabytków z zewnątrz): Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Nawiedzimy także rzymskie świątynie – Bazylikę Papieską św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylikę Matki Bożej Większej, Kościół  Quo Vadis, Katakumby św. Kaliksta,  a także Bazylikę św. Pawła za Murami.  W WATYKANIE weźmiemy udział w Mdlitwie Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem  (podczas obecności Ojca Świętego w Watykanie). Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra z kaplicą św. Sebastiana, gdzie pomodlimy się przy grobie  św. Jana Pawła II. Udamy się także z wizytą do Muzeów Watykańskich, które należą do najważniejszych i najbogatszych obiektów tego typu na całym świecie. Ukoronowaniem wędrówki po muzeach jest kontemplacja Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła. Ostatniego dnia po zwiedzaniu obiad i transfer na lotnisko w Rzymie, odprawa na lot powrotny o godz.18.35 i wylot do Warszawy  o godz. 20.35. Przylot na lotnisko w Warszawie o godz. 22.55, transfer powrotny do Parafii.

Zapewniamy:

  • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 20 kg + bagaż podręczny 10 kg (max. 40 x 30 x 20 cm)
  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu
  • Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia
  • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 6 obiadokolacji, 1 obiad
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TUiR „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.
  • W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

 Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych       i miejskich itp. (na ten cel należy posiadać ok. 145 EUR/os.); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.