85 730 31 34

Pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe – Meksyk-Acapulco-12 dni

Przewidywany termin w okresie od 25.01 do 09.02.2025r

Koszt według dzisiejszych cen około 13000zł.

Zapisy w parafii M.B. z Góry Karmel lub tel. 606 763 294

DZIEŃ 1   PRZELOT

Zbiórka uczestników i transfer na lotnisko Okęcie, odprawa bagażowa o godz. 04.25 i wylot do Paryża o godz. 06.25. Przylot do Paryża o godz. 08.15, następnie wylot do Meksyku o godz. 12.05. Przylot do Miasta Meksyk o godz. 17.25, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg. 

DZIEŃ 2   GUADALUPE – TEOTIHUACAN

Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Zwiedzanie piramid TEOTIHUACAN: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3   MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat  Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało sie centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Przejazd na Msze Świętą i modlitwę do Sanktuarium w Guadalupe. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpiane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 4   SANTIAGO DE QUERETARO – SAN MIGUEL

Śniadanie. Wyjazd ze stolicy do miasta Santiago de Queretaro. City tour po Centrum Historycznym, znajdującym sie na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO: Plac Broni, Palac Gubernatora, kościół i klasztor Świętego Krzyża ze słynnymi drzewami z kolcami w postaci idealnego krzyża (unikat światowy!). Zwiedzanie miasta San Miguel w stanie Guanajuato z pięknym kościołem neogotyckim. Kolacja i nocleg.

 DZIEŃ 5   GUANAJUATO

Śniadanie w hotelu. City tour po Centrum Historycznym miasta Guanajuato: Teatr Juarez, Uniwersytet, Bazylika, Alhondiga de Granaditas, Zaułek Pocałunku, ewentualnie targ Hidalgo. Wizyta z dreszczykiem w Muzeum Mumii, gdzie znajduje sie najmniejsza mumia świata! Powrót do Miasta Meksyk na kolację i nocleg.

DZIEŃ 6   CHOLULA – PUEBLA

Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Przejazd i wizyta w miasteczku, Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla – pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata”. Kolacja i nocleg w Puebla.

DZIEŃ 7   TEPOTZTLAN – CACAHUAMILPA – TAXCO

Śniadanie. Wyjazd do Tepotztlan, uroczego miasteczka, nieco poza szlakami turystycznymi. Wizyta na lokalnym targu i w kościele. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

DZIEŃ 8   TAXCO – ACAPULCO

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca.  Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska „Perła Pacyfiku”, kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 9 – 10   ACAPULCO

Wypoczynek All inclusive. Śniadanie. Czas wypoczynku w najsłynniejszym kurorcie Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive. Czas wolny – wypoczynek na plażach Oceanu Spokojnego. Każdego dnia możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych np. zwiedzanie panoramiczne miasta, rejs po Zatoce.

DZIEŃ 11   WYLOT POWROTNY

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój Vista Hermosa i obiad w Hacjendzie Corteza. Transfer na lotnisko i wylot do Amsterdamu o godz. 21.55.

DZIEŃ 12   POWRÓT

Przylot do Amsterdamu o godz. 15.05, następnie wylot o godz. 19.15 do Warszawy, przylot na lotnisko  Okęcie o godz. 20.30, transfer powrotny do parafii i  zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze z opłatami; limit bagażu: 1 szt. max. 23 kg bagaż główny oraz 12 kg bagaż podręczny
 • Zakwaterowanie w Hotelach **** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • Śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco
 • Napiwki w hotelach i restauracjach
 • Transfery i transport klimatyzowanym autokarem
 • Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
 • Opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas pobytu w Meksyku
 • Codzienne Msze Święte
 • Ubezpieczenie w TUiR „Uniqa”

Cena nie zawiera: napojów do posiłków (oprócz all inclusive w Acapulco), napiwków dla kierowcy  i przewodnika,  itp.  (60 usd/os., płatne na miejscu w Meksyku), opieki pilota podczas przelotów.

– Transferów Parafia – Lotnisko Berlin – Parafia:  Możliwość organizacji za dodatkową opłatą 250 zł – 160 zł/os.

Uwagi:

 • Przewidziana codzienna msza św.
 • Niezbędny paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.
 • Na życzenie pok. 1-os. za dopłatą 1850 zł.
 • Ubezpieczenie nie obejmuje ryzyka kosztów rezygnacji. Na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny pielgrzymki); chęć ubezpieczenia należy zgłosić do Wykonawcy najpóźniej  w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.
 • w cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 26 zł od każdego uczestnika.