85 730 31 34

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zwykła 16.07.2023r

  1. Dzisiaj przeżywamy w parafii odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. Z tej racji nasz chór parafialny zaprasza wszystkich pół godziny przed Sumą Odpustową, o 11.30, na muzyczne wprowadzenie do liturgii. W repertuarze piękne pieśni maryjne. Z tym odpustem jest związany zwyczaj przyjmowania przez osoby chętne Szkaplerza. Jeśli ktoś chciałby przyjąć szkaplerz to proszę zgłosić się po mszy świętej do zakrystii.
  2. We czwartek o g. 10:00 poświęcenie pól w Sobótce.
  3. W przyszła niedzielę poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  4. W przyszły poniedziałek 24 lipca rozpoczynają się w naszej parafii tygodniowe letnie półkolonie, w których weźmie udział około 100 dzieci. Z tej racji zwyczajowo chcielibyśmy poprosić chętnych parafian o upieczenie ciasta lub innych słodkości dla dzieci. Osoby chętne prosimy zgłaszać się do zakrystii do ks. Mateusza.
  5. Na przełomie stycznia i lutego 2025 roku chcemy zorganizować 12-dniową pielgrzymkę do Meksyku. Szczegółowy program pielgrzymki jest na stronie internetowej parafii, w gablocie i w zakrystii. Trudno dzisiaj określić dokładny koszt takiej pielgrzymki, ale można się spodziewać, że będzie to około 13 000 zł. Proszę o zgłoszenia osób chętnych, żebyśmy mogli się zorientować czy jest wystarczająca liczba osób do jej zorganizowania.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kościoła. Bóg zapłać!