85 730 31 34

Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022r

  1. Wczoraj w naszej parafii odbyły się warsztaty misyjne, w których wzięło udział ponad 50 dzieci. Dziękujemy przy tej okazji rodzicom, którzy upiekli ciasta na podwieczorek dla naszych najmłodszych misjonarzy.
  2. Dzisiaj po Mszach o 10.15 i 12.00 nasza schola dziecięca Karmelki rozprowadza zrobione przez siebie kartki świąteczne. Na pozostałych Mszach można taką kartkę nabyć w zakrystii. Cały dochód jest przeznaczony na organizację letniego wypoczynku dla scholii.
  3. Dzisiaj po Mszy o 12 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej.
  4. Z przykrością informujemy, że parafia Bazylika jako organizator podjęła decyzję o odwołaniu dzisiejszej drogi krzyżowej ulicami miasta z powodu złej pogody.
  5. W najbliższy piątek 8 kwietnia odbędzie się za to, bez względu na pogodę, nocna droga krzyżowa z Hryniewicz Małych do Karmelu. Do wyboru trasa krótsza 10 km i dłuższa 16 km. Trasy będą oznaczone, a każdy otrzyma na starcie mapkę i rozważania. Prosimy o zabranie latarek i kamizelek odblaskowych. Z racji, że maszerujemy w maksymalnie 10-osobowych grupach, wypuszczanie grup trochę trwa. Dlatego w tym roku grupy będziemy wypuszczać nie o jednej godzinie, ale od 18 do 21 – jedni wolą wcześniej, inni bardziej w nocy. W ten sposób unikniemy długiego czekania w kolejce. W tym czasie w Karmelu od 19 do północy będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Dla tych, którzy przyjdą z trasy, ale także dla tych, którzy z różnych racji nie mogą iść, a chcą spędzić wieczór i noc na modlitwie.
  6. W środę w Karmelu dzień rekolekcji szkolnych dla Szkoły Podstawowej nr 4. Msza Święta dla dzieci o godz. 9.00, a po niej program rekolekcyjny. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  7. W zakrystii można zgłaszać chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty przed świętami.
  8. Za tydzień niedziela palmowa. Tak jak w ubiegłym roku, nasi ministranci będą przed wszystkimi mszami rozprowadzać zrobione przez siebie palmy. Zachęcamy wszystkich, aby kupując taką palmę wsparli naszych ministrantów, których grono stale się rozrasta i którzy z taką gorliwością służą w naszej parafii. Cały dochód przeznaczony jest na organizację ich wyjazdu wakacyjnego.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kościoła. Bóg zapłać!