85 730 31 34

Ogłoszenia Parafialne

8 Niedziela Zwykła 27.02.2022r

 1. W naszej parafii praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi rozpoczyna ks. diakon Piotr Ździeborski, pochodzący z Sokołowa Podlaskiego. Życzymy księdzu diakonowi owocnej pracy w naszej wspólnocie.
 2. Dzisiaj po mszach św. są zbierane do puszek ofiary na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Również w Środę Popielcową będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. Zachęcamy do ofiarności i modlitwy o pokój na Ukrainie.
 3. Również dzisiaj nasza schola dziecięca „Karmelki” wraz z rodzicami organizuje ostatkowy kiermasz ciasta po każdej Mszy Świętej. Dochód przeznaczony będzie na organizację wyjazdu wakacyjnego dla scholi. Zachęcamy wszystkich do wsparcia!
 4. We wtorek 1 marca o g. 19:00 zapraszamy na wspólną modlitwę dla upamiętnienia żołnierzy wyklętych przy tablicy pamiątkowej przy naszym przedszkolu.
 5. W Środę Popielcową msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o g. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zachęcamy aby ofiarować post (kto może o chlebie i wodzie) w intencji pokoju i zakończenia wojny.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa dla dzieci – w środy o godz. 17.30, dla dorosłych  – w piątki o godz. 17.30. Msze św. wieczorne w środy i piątki Wielkiego Postu będą odprawiane bezpośrednio po Drodze Krzyżowej. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 10.15 i o 15.30.    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Zachęcamy do organizowania nabożeństw wielkopostnych we wsiach
  w świetlicach czy w domach prywatnych.
 8. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 9. W naszej parafii jest organizowana dwudniowa pielgrzymka autokarowa Kraków – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice w terminie 6-7 maja 2022 roku. Koszt pielgrzymki to 400 zł. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Patryka. Serdecznie zapraszamy