85 730 31 34

Ogłoszenia Parafialne

27 Niedziela Zwykła 06.10.2019r

  1. Jutro wspomnienie NMP Różańcowej.
  2. W sobotę o g. 19:00 katecheza dla dorosłych. Temat: „Mam na imię Jezus”. Ponieważ na pierwszym spotkaniu salki katechetyczne nie pomieściły wszystkich chętnych, najbliższe spotkanie odbędzie się w sali teatralnej przedszkola „Karmelki”.
  3. W niedzielę 13 października zakończenie Nabożeństw Fatimskich. O godz. 15:30 czytanie intencji, kartki do napisania intencji zanoszonych za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej są wyłożone na ławkach. Msza św. o godz. 16.00. Po mszy św. procesja ulicami miasta do pomnika św. Jana Pawła II przy Bazylice.
  4. W najbliższą niedzielę jest Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  5. W ubiegłym tygodniu zamontowaliśmy w ołtarzu głównym i poświęciliśmy nowy obraz św. Teresy. Obraz został zakupiony z ofiar składanych przy okazji peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.
  6. Również w minionym tygodniu został zamontowany kolejny witraż w naszym kościele przedstawiający Mojżesza na górze Synaj.
  7. Na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, na których piszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Modlimy się za nich w listopadzie. Są także wypominki roczne, które odczytujemy przez cały rok i odprawiamy Msze święte w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00. Przy okazji wypominek listopadowych składane są dobrowolne ofiary, za które dziękujemy. Przy wypominkach rocznych składamy ofiary jak za intencję mszalną (ok. 60zł) za które również dziękujemy.
  8. Jak co roku Caritas rozprowadza znicze w cenie 5zł.. Można je nabyć w zakrystii i przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
  9. Dziękuję za ofiary na prowadzone prace w parafii: jedna rodzina złożyła 500zł., jedna 400zł, jedna 100zł, jedna 50zł. Bóg zapłać!