85 730 31 34

Ogłoszenia Parafialne – 22 Niedziela Zwykła 29.08.2021r

 1. Wczoraj blisko 300 osobowa grupa z Bielska Podlaskiego udała się z pieszą pielgrzymką do Hodyszewa. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu tego wyjątkowego wydarzenia.
 2. Z radością informujemy, że ksiądz biskup Piotr mianował naszego księdza Mateusza diecezjalnym duszpasterzem Służby Liturgicznej. Ks. Mateusz będzie odtąd jako nasz wikariusz odpowiadał m.in. za formację ministrantów oraz scholii i chórów w całej diecezji, nie tylko w naszej parafii. Cieszymy się z takiego wyróżnienia księdza ale także całej naszej parafii i życzymy dużo sił i Bożej łaski w tej posłudze.
 3. We wtorek Warsztat Terapii Zajęciowej świętuje 10 rocznicę swojego powstania. Z tej racji Mszę Świętą o godz. 10 odprawi w naszym kościele ks. biskup Piotr i biskup senior Antoni.
 4. We środę rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w intencji dzieci, młodzieży i pracowników oświaty o g. 8:00.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Księża udadzą się do chorych po wakacyjnej przerwie.
 6. W piątek o godz. 19.00 pierwsze spotkanie chóru parafialnego. Chórowi będzie odtąd towarzyszył ksiądz Mateusz. Zależy nam bardzo, by chór w naszej parafii się powiększył, dlatego zapraszamy nowe osoby – będzie okazja porozmawiać, przyjrzeć się i posłuchać. Chór będzie pracował w nowej formie, która bardzo ułatwi dojście nowych osób. Zachęcamy do hojnej odpowiedzi na to zaproszenie – to od nas wszystkich zależy piękno naszej parafii i naszej liturgii.
 7. W sobotę startują na nowo także nasze wspólnoty dziecięce. Wyjątkowo zapraszamy na inne niż zazwyczaj godziny, żeby ułożyć na nowo plan. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę na godz. 9.30, scholę dziecięcą na godz. 10.45, zaś Małych Misjonarzy na 12.00. Zapraszamy też oczywiście nowe chętne osoby.
 8. W naszej parafii chcemy również zorganizować naukę gry na gitarze dla dzieci w różnym wieku. Osoby zainteresowane zapraszamy do ks. Mateusza po więcej informacji. Jednocześnie mamy prośbę do parafian. W wielu domach stoją nieużywane już gitary, a często przeszkodą w nauce jest właśnie brak instrumentu. Dlatego jeśli ktoś chciałby ofiarować lub wypożyczyć taką gitarę na potrzeby konkretnego dziecka, to będzie to ogromna pomoc. Prosimy w tej sprawie zgłaszać się także do ks. Mateusza.
 9. W przyszłą niedzielę dożynki parafialne. Msza św. dziękczynna za plony o g. 12:00. Po mszy świętej festyn rodzinny w ogrodach parafialnych.
 10. Za tydzień po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na pomoc w budowie kaplicy w Korczewie.
 11. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszę o wpłatę do środy zaliczki w wysokości 500 zł.
 12. Dziękuję wszystkim rodzinom i osobom za ofiary składane na prace
  w kościele i utrzymanie parafii. Bóg zapłać!