85 730 31 34

Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela Adwentu. 20.12.2020r.

 1. Dzisiaj tak jak tydzień temu nasi Mali Misjonarze rozprowadzają ozdoby świąteczne, sianko na stół wigilijny i ciasto. Zapraszamy do wsparcia dzieł misyjnych.
 2. Dzięki harcerzom dotarło do nas światełko betlejemskie, które będzie można odpalić i wziąć do domu w środę po ostatnich roratach.
 3. We czwartek wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Z tego względu nie będzie mszy św. o g. 18:00.
 4. Wieczerza wigilijna powinna mieć charakter religijny. Rozpoczynamy wspólną modlitwą, czytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, składamy życzenia, łamiemy się opłatkiem , śpiewamy kolędy. W  wigilię obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  i alkoholu.
 5. Pasterka o godz. 24.00 (transmitowana). Pół godziny wcześniej śpiew kolęd razem z naszym chórem i scholą.
 6. Msze św. w pierwszy dzień świąt o godz. 9.00, 10.15, 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00, 16:00 i w kaplicy.
 7. W pierwszy dzień świąt o godz. 16.00 nietypowe kolędowanie. Nasza schola młodzieżowa będzie transmitować grę i śpiew kolęd na żywo z naszego kościoła. Będzie to nie koncert, ale właśnie wspólne kolędowanie, dlatego zapraszamy całymi rodzinami do łączności przez nasz kanał na youtube.
 8. W drugi dzień świąt– w święto św. Szczepana, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt tradycyjnie są przeznaczone  na KUL.
 9. W drugi dzień świąt po mszach świętych będą kolędować Kolędnicy Misyjni na rzecz dzieci z Tanzanii i Kenii. Również na ten cel wystawią Jasełka w niedzielę 27 grudnia w auli przedszkolnej po mszy św. o g. 12:00.
 • W tym roku zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa wizyta duszpasterska – kolęda zostaje przeniesiona na okres wielkanocny.
 • Dziękujemy za ofiary na prace w parafii i utrzymanie kościoła. Bóg zapłać!