85 730 31 34

Ogłoszenia Parafialne

Trójcy Świętej 16.06.2019r

 1. Dzisiaj j złoty jubileusz kapłaństwa obchodzi ks. Prałat Kazimierz Siekierko. Dostojnemu Jubilatowi życzymy zdrowia, bł. Bożego i opieki Maryi na dalsze lata życia.
 2. We środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. o g. 7:30. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
 3. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00 i 16.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 10.15 i 12.00. Główna Msza święta wszystkich bielskich parafii odbędzie się o godzinie 10.00 przy Bazylice. Po niej wyruszy procesja ulicami miasta. Prosimy o udekorowanie domów, przyozdobienie kapliczek i krzyży. Na tę Uroczystość powinny być udekorowane wszystkie domy w całym mieście, niezależnie od trasy procesji. Jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary. Dzieci komunijne przychodzą w strojach komunijnych. Zapraszamy ministrantów, lektorów, Bractwo Matki Bożej, Służbę Papieską, noszących chorągwie, poduszki, inne paramenty liturgiczne. Panie, które mają stroje procesyjne w domu prosimy o ich przygotowanie, a w razie nieobecności, o wcześniejsze przyniesienie do zakrystii. Wszystkie paramenty procesyjne będą czekały na samochodzie przy bazylice. Jak co roku prosimy o przynoszenie do zakrystii kwiatków, potrzebnych do sypania  podczas procesji Bożego Ciała.
 4. Porządek Nieszporów Eucharystycznych:
  1. w piątek i sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00. W następne dni po niedzieli, również po Mszy świętej o godz. 18.00
  2. w oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe razem z nieszporami po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W sobotę o g. 9:30 w Rybołach, msza św. przy krzyżach. O g. 18:00 poświęcenie wody w Hryniewiczach Małych.
 6. W niedzielę 23 czerwca wspólnie z mieszkańcami Sobótki zapraszamy na rodzinny rajd rowerowy z naszej parafii do Sobótki, połączony z obrzędem poświęcenia wody i ogniskiem. Wyjazd z pod kościoła po mszy świętej dla dzieci około g. 13:00. Zapraszamy.
 7. Są jeszcze dwa wolne miejsca na 8 dniową samolotową pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji od 19 września. Zapraszamy chętnych.
 8. Dziękujemy kolejnym Rodzinom za ofiary na prowadzone prace. W tym tygodniu jedna Rodzina złożyła 300 zł. Bóg zapłać!