85 730 31 34

Samolotowa PIELGRZYMKA do Grecji – 8  DNI

Termin:        12.04 – 19.04.2023

Cena pielgrzymki dla grupy: 41 do 46 osób – 4200 zł + 165 euro

DZIEŃ 1      PRZYLOT

Zbiórka uczestników przed parafią i transfer na lotnisko Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa              o godz. 08.35 i wylot do Grecji o godz. 10.35. Przylot do Aten o godz. 14.05, odbiór bagaży i przejazd do hotelu w ok. Tolo na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2      KORYNT – MYKENY – NAFPLIO – EPIDAURUS

Śniadanie i przejazd do Koryntu – zobaczymy Kanał Koryncki oraz starożytne ruiny – Świątynia Apollina, Agora z mównicą, z której przemawiał Św. Paweł. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy pozostałości pałacu królewskiego, słynną Bramę Lwic, Cytadelę z murami cyklopimi i Skarbiec Atreusza czyli Grób Agamemnona. Przejazd na krótkie zwiedzanie Nafplionu – niegdyś weneckiego miasta, później pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego, obecnie zaś modnego nadmorskiego kurortu. Następnie Epidauros, gdzie do dziś zadziwia akustyka jednego z bardziej znanych teatrów  antycznych. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3      ATENY

Śniadanie i przejazd na całodzienne zwiedzanie Aten. W programie wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny (Partenon), Areopag, czyli  miejsce spotkań św. Pawła z ateńczykami. Następnie zobaczymy Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, stadion olimpijski. Na koniec spacer  po tradycyjnej „dzielnicy bogów”-  Plaka. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4      DELFY – OSSIOS LUKAS

Śniadanie i przejazd do Ossios Lukas – pięknie położonego na zboczu klasztoru pustelnika bł. Łukasza. Obecnie obiekt figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego słynne mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza.  Następnie przejazd do Delf, gdzie wg starożytnych znajdował się środek, czyli „pępek” świata, a Pytia przepowiadała przyszłość. Miejsce ze względu na swą historię fascynuje do dzisiaj, zobaczymy m.in.. wyrocznię Apollina, Skarbiec Ateńczyków, Sanktuarium Ateny i gimnazjon – miejsce Igrzysk Pytyjskich. Przejazd  na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5      SALONIKI – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Salonik, drugiego miasta Grecji: zobaczymy symbol miasta, czyli Białą Wieżę, Katedrę św. Demetriusza, Łuk Galeriusza. Po południu czas na chwilę relaksu nad morzem.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6      VERIA –  METEORY

Śniadanie i przejazd do Verii, gdzie św. Paweł zatrzymał się po opuszczeniu Salonik. Następnie Meteory i zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów, zbudowanych na wznoszących się w niebo stromych skałach. Te prawosławne monastyry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7      DOLINA TEMBI – TERMOPILE

Po śniadaniu udamy się do Doliny Tembi, gdzie odwiedzimy maleńki, lecz przepiękny kościół wykuty w skale –  kościół św. Paraskewy, świętej „od oczu”-  opiekunki  osób niewidomych i niedowidzących. Następnie postój w Termopilach , gdzie zobaczymy pomnik i przypomnimy sobie historię Spartan.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  8     ATENY – WYLOT

Odbiór pakietów śniadaniowych i transfer na lotnisko w Atenach, odprawa bagażowa  o godz. 06.15, wylot powrotny z Aten o godz. 08.15, przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 09.45, transfer powrotny do parafii, zakończenie pielgrzymki.

Zapewniamy:

  • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagaż. 23 kg + bagaż podręczny 8 kg
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu
  • Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TU „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR,  NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.
  • W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.