85 730 31 34

Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Adwentu. 28.11.2021r.

 1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na ogrzewanie kościoła.
 2. Dziękuję za dary żywnościowe, które przynosimy dzisiaj do kościoła dla potrzebujących.
 3. Dziś spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych po Mszy o 12, zaś rodziców i młodzieży bierzmowanej po Mszy o 16.
 4. We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła, patrona naszego Ks. Andrzeja. Już dzisiaj składamy ks. Andrzejowi życzenia Bożej opieki i błogosławieństwa, opieki Maryi i Świętego Patrona. Dziękujemy też za codzienną posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
 5. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Roraty przez cały adwent będą odprawiane w środy
  o g. 6:15 (z wyjątkiem środy w rekolekcje) i soboty o godz. 18.00. Poranne roraty są dużym wyzwaniem zwłaszcza dla dzieci, dlatego po roratach zapraszamy wszystkie dzieci do salek na poczęstunek – będą pączki, bułeczki i ciepła herbata. Jeśli ktoś ma na rano do szkoły, to będzie można w salkach posiedzieć, pograć, pobawić się i pójść prosto do szkoły. Dzieci przynoszą wykonane przez siebie serca z napisanym dobrym uczynkiem. Na roratach losowanie figurki Matki Bożej. Zachęcamy do wykonywania swoich lampionów. Gdyby ktoś nie miał, to przed każdymi roratami będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę parafialny lampion od ministrantów w przedsionku kościoła. Przypominamy, że zgodnie z wielowiekową tradycją lampiony przynoszą nie tylko dzieci, ale każdy wierny. Warto do tej tradycji wrócić.
 6. Opłatki na stoły wigilijne można nabyć w zakrystii.
 7. Caritas rozprowadza świece wigilijne (18zł) i kalendarze adwentowe po 15 zł. Można też nabyć kalendarze parafialne i seminaryjne.
 8. Rekolekcje adwentowe i czterdziestogodzinne nabożeństwo w naszej parafii będą trwały od 6 do 9 grudnia (poniedziałek – środa). Poprowadzi je ks. Bogdan Kryński proboszcz z Baranowicz na Białorusi. Rekolekcyjne Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 9. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
 • W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty św. przed Bożym Narodzeniem.
 1. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Również w najbliższą niedzielę zapraszamy serdecznie na kiermasz mikołajkowy organizowany przez naszych ministrantów i młodzież z naszego duszpasterstwa. Po wszystkich Mszach będzie można kupić domowe ciasto upieczone przez rodziców ministrantów, a także kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Ofiary oczywiście przeznaczone na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży.
 3. Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie parafii i kościoła. Bóg zapłać!