85 730 31 34

Ogłoszenia Parafialne

30 Niedziela Zwykła 25.10.2020r

  1. W miniony czwartek odszedł do Boga ks. Prałat Ludwik Olszewski, wieloletni proboszcz bielskiej Bazyliki, profesor i wychowawca Seminarium Duchownego w Drohiczynie. W poniedziałek o g. 11:0 odbędzie się msza pogrzebowa w Bazylice. Z racji ograniczeń epidemiologicznych nie wszyscy będą mogli wziąć udział w pogrzebie. Dlatego chcemy za zmarłego kapłana sprawować msze święte w naszym kościele. Na ten cel dzisiaj po mszach świętych będziemy zbierać ofiary do puszek. Najbliższą mszę św. odprawimy w Uroczystość Wszystkich Świętych a o g. 7:00. O następnych będziemy informować na bieżąco.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 00, 9.00, 16.00. Natomiast na cmentarzu  Msza św. o godz. 10:30, potem procesja z modlitwami za zmarłych  i poświęcenie nowych pomników. W kościele nie będzie Mszy św. o godz. 10.15 i  12.00. Nie ma też mszy św. w kaplicy. Jeśli zmienią się przepisy sanitarne i nie będzie można odprawić mszy na cmentarzu, to wówczas msze św. będą odprawiane w kościele w porządku niedzielnym.
  3. W związku z ograniczeniami sanitarnymi w czasie pandemii w kościele może przebywać w czasie liturgii 60 osób. Przypominamy również o obowiązku zakładania maseczek.
  4. Przypominamy¸ że trwa jeszcze konkurs dla dzieci na najładniejszy różaniec. Prace przynosimy do zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu w najbliższy piątek po modlitwie różańcowej.
  5. Na ławkach są wyłożone kartki wypominkowe, na których piszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Modlimy się za nich w listopadzie. Są także wypominki roczne, które odczytujemy przez cały rok i odprawiamy Msze święte w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00.
  6. Jak co roku Caritas rozprowadza znicze w cenie 5zł.. Można je nabyć w zakrystii i przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
  7. Dziękujemy wszystkim rodzinom i osobom za ofiary składane na prace w kościele. Bóg zapłać!