85 730 31 34

Ogłoszenia Parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie 24.05.2020r

  1. Serdecznie dziękujemy klerykowi Piotrowi za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i wytrwałości na drodze powołania. Wszystkim parafianom serdecznie dziękujemy za modlitwę i ofiary na rzecz seminarium. Prosimy Boga o łaskę nowego powołania z naszej parafii.
  2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi Siostra Zuzanna. Dziękując Siostrze za piękną pracę w naszej parafii życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i długich lat pracy w naszej parafii.
  3. Decyzją naszego księdza biskupa możemy powoli wracać do naszej posługi duszpasterskiej, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, dlatego zapraszamy:

– na spotkanie dla studentów w piątek o 20.00, tym razem w Bazylice

– wszystkich ministrantów i lektorów na zbiórkę w sobotę o godz. 10

– scholę młodzieżową, kandydatów do bierzmowania, młodzież i wszystkich chętnych na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w sobotę o godz. 19.30

4. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. W swoich modlitwach prośmy o błogosławieństwo Boże dla naszych żyjących mam, a dla zmarłych o dar nieba.

5. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Hryniewiczach Małych obchodzimy odpust o g. 13:00.

6. W niedzielę 31 maja w parafii Miłosierdzia Bożego po mszy św. o g. 15:00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Chętnych zapraszamy.

7. W niedzielę 7 czerwca kończy się czas wielkanocnej spowiedzi i komunii świętej. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby skorzystali z tych sakramentów.

8. Wojewódzki Konserwator Zabytków udzielił naszej parafii pozwolenia na pomalowanie kościoła z zewnątrz i na wykonanie okna witrażowego na frontonie kościoła przedstawiającego Matkę Bożą Szkaplerzną. Prace rozpoczną się na początku czerwca. Dziękując wszystkim parafianom za dotychczasową pomoc zwracamy się o pomoc w tych inwestycjach (oczywiście w miarę możliwości każdej rodziny).